English
Polscy Kaskaderzy Filmowi
Jacek Jeleń
Jacek Jeleń Jacek Jeleń
reżyser scen kaskaderskich
kaskader
kaskader filmowy - koordynator

Zawód kaskadera filmowego wykonuje od 1989 roku. Posiada licencję uprawniającą do wykonywania zawodu kaskadera filmowego nr 9 wydaną przez Przewodniczącego Komitetu Kinematografii oraz licencję nr 22 wydaną przez Ministra Kultury, uprawniajacą do wykonywania zawodu kaskadera filmowego - koordynatora.
Ma na swoim koncie udział w realizacji ponad 200 filmów oraz licznych przedstawieniach teatralnych, widowiskach plenerowych i filmach reklamowych

- Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich
- Członek Korporacji Polskich Kaskaderów Filmowych ( Związek Zawodowy)
- Były zawodnik Centralnego Wojskowego Klubu Sportowego LEGIA sekcja jeździecka skoków w Warszawie
- Członek Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego - starszy sternik motorowodny
- Skoczek spadochronowy PL-00003-PJ-04
- Członek Federation Aeronautique Internationale /FAI Licence C#1695/
- Członek UNITED STATES PARACHUTE ASSOCIATION /USPA Licence D#029561/

Filmografia

2016 WATAHA II kaskader-koordynator, kaskader
2016 ATAK PANIKI kaskader-koordynator
2016 DUBLE IRONMAN kaskader
2016 NA NOŻE kaskader-koordynator
2016 PRZYJACIÓŁKI VIII kaskader-koordynator, kaskader
2016 PRZYJACIÓŁKI VII kaskader-koordynator, kaskader
2016 JESTEM MORDERCĄ kaskader koordynator
2016 DRUGA SZANSA kaskader koordynator, kaskader
2016 STRAŻACY kaskader
2015 BLACK RAINBOW kaskader
2015 PRZYJACIÓŁKI V,VI,VII kaskader-koordynator, kaskader
2015 STRAŻACY kaskader-koordynator, kaskader
2015 POWIDOKI kaskader-koordynator
2015 AŻ PO SUFIT kaskader-koordynator, kaskader
2015 ECHO SERCA (pilot) kaskader-koordynator, kaskader
2015 MAŁGOŚKA (pilot) kaskader-koordynator, kaskader
2015 LISTY DO M II kaskader-koordynator, kaskader
2015 MĄŻ CZY NIE MĄŻ kaskader-koordynator, kaskader
2015 KAMERDYNER kaskader
2015 PROKURATOR kaskader-koordynator, kaskader
2015 MAMY CIĘ (program TV) kaskader-koordynator
2015 POWIDOKI kaskader-koordynator
2015 AŻ PO SUFIT kaskader-koordynator, kaskader
2015 OSTATNIA RODZINA kaskader-koordynator (okres przygotowawczy)
2015 ECHO SERCA kaskader-koordynator, kaskader
2015 MAŁGOŚKA kaskader-koordynator, kaskader
2015 LISTY DO M II kaskader-koordynator, kaskader
2015 MĄŻ CZY NIE MĄŻ kaskader-koordynator, kaskader
2015 PRZYJACIÓŁKI V kaskader-koordynator, kaskader
2015 PROKURATOR kaskader-koordynator, kaskader
2015 MAMY CIĘ (program TV) kaskader-koordynator
2014 CARTE BLANCHE kaskader-koordynator, kaskader
2014 LEKARZE kaskader-koordynator, kaskader
2014 PRZYJACIÓŁKI kaskader-koordynator, kaskader
2014 LEKARZE NOCĄ kaskader-koordynator
2014 STRAŻACY kaskader-koordynator, kaskader
2014 PROKURATOR kaskader-koordynator, kaskader
2014 MATH SUCKS kaskader
2013 LEKARZE kaskader-koordynator, kaskader
2013 PRZYJACIÓŁKI kaskader-koordynator, kaskader
2013 WAŁĘSA kaskader-koordynator, kaskader
2013 WATAHA kaskader-koordynator, kaskader
2012 WATAHA kaskader-koordynator, kaskader
2012 WAŁĘSA kaskader-koordynator, kaskader
2012 LEKARZE kaskader-koordynator, kaskader
2012 MISJA AFGANISTAN (odc. 2-13) kaskader koordynator, kaskader
2012 PRZYJACIÓŁKI kaskader-koordynator, kaskader
2011 WAŁĘSA kaskader-koordynator, kaskader
2011 LEKARZE kaskader-koordynator, kaskader
2011 JELONKI kaskader-koordynator, kaskader
2011 NIGDY SIĘ NIE DOWIESZ kaskader
2011 LINIA ŻYCIA koordynator, kaskader
2011 PROSTO W SERCE koordynator, kaskader
2011 LISTY DO M koordynator, kaskader
2011 LINIA ŻYCIA (serial TV) koordynator, kaskader
2011 PROSTO W SERCE (serial TV) koordynator, kaskader
2011 LISTY DO M. koordynator, kaskader
2010 KOMEDIA ROMANTYCZNA koordynator
2010 LINIA ŻYCIA koordynator, kaskader
2010 PROSTO W SERCE kaskader-koordynator
2010 CHICHOT LOSU koordynator, kaskader
2010 1920 BIAŁO-CZERWONE koordynator, kaskader
2010 OCH KAROL kaskader-koordynator
2010 WOJNA ŻEŃSKO-MĘSKA kaskader
2010 RATOWNICY koordynator, kaskader
2010 LĘK WYSOKOŚCI koordynator (sekwencje górskie)
2010 KI koordynator
2010 USTA USTA (serial TV) koordynator, kaskader
2010 SAMO ŻYCIE (serial TV) koordynator, kaskader
2009 SAMO ŻYCIE (serial TV) koordynator, kaskader
2009 TERAZ ALBO NIGDY (serial TV) koordynator, kaskader
2009 JOANNA koordynator
2009 SKRZYDLATE ŚWINIE koordynator, kaskader
2009 Z MIŁOŚCI koordynator, kaskader
2009 COLD FEET (serial TV; odc. 21) kaskader-koordynator
2009 BETWEEN TWO FIRES kasakder
2009 SAMO ŻYCIE (serial TV) koordynator, kaskader
2008 OJCIEC MATEUSZ kaskader
2008 NIE BĘDZIESZ WIEDZIAŁ kaskader-koordynator
2008 TAMAGOTCHI kaskader
2008 SERCE NA DŁONI kaskader
2008 ILE WAŻY KOŃ TROJAŃSKI? koordynator-kaskader
2008 39 I PÓŁ (serial TV) kaskader
2008 TRZECI OFICER (serial TV) koordynator kaskader
2008 NAZNACZONY koordynator kaskader
2008 TERAZ ALBO NIGDY koordynator, kaskader
2007 MAGDA M (serial TV) koordynator, kaskader
2007 CLEVER koordynator, kaskader
2007 LILI kaskader
2007 NIE KŁAM KOCHANIE kaskader
2007 GRACZ koordynator, kaskader
2007 REGINA koordynator, kaskader
2007 MAMUŚKI koordynator
2007 SAMO ŻYCIE (serial TV), kaskader
2007 MAGDA M po 20 latach kaskader
2007 STYGMATYCZKA (teatr tv) koordynator
2007 GLINA II (serial TV) kaskader
2007 TRZY PO TRZY koordynator kaskader
2007 SKORUMPOWANI (serial TV) kaskader
2007 PRAWO MIASTA (serial TV) koordynator, kaskader
2006 DZIEŃ, W KTÓRYM PĘKŁO NIEBO kaskader
2006 PAWEŁEK kaskader
2006 MAGDA M. koordynator kaskader
2006 NADZIEJA kaskader
2006 JOB kaskader
2006 OFICEROWIE koordynator
2005 MAGDA M. koordynator kaskader
2005 SAMO ŻYCIE (serial TV), kaskader
2005 TRZĘSIENIE ZIEMI kaskader
2005 MIRON I JADWIGA koordynator, kaskader
2005 PALIMPSEST kaskader
2004 DEFEKT kaskader
2004 NA WSPÓLNEJ (serial TV) kaskader
2004 CZWARTA WŁADZA (serial TV) kaskader
2004 OFICER (serial TV), koordynator, kaskder
2004 RH+ kaskader
2003 NA WSPÓLNEJ kaskader
2003 SHOW kaskader
2003 "M" JAK MIŁOŚĆ kaskader
2003 CZEGO SIĘ BOJĄ FACECI... (serial TV) kaskader
2003 DUBLERZY kaskader
2003 CUD W KRAKOWIE kaskader
2003 GLINA kaskader
2003 DŁUGI WEEKEND kaskader
2003 CZY NAPRAWDĘ JESTEŚMY koordynator, kaskader
2002 SAMO ŻYCIE kaskader
2002 CHOPIN. PRAGNIENIE MIŁOŚCI kaskader
2002 PRZEDWIOŚNIE (serial TV) kaskader
2002 WIEDMIN (serial TV) kaskader (odcinki: 6)
2002 THE PIANIST kaskader
2002 SUPERPRODUKCJA kaskader
2002 NA WSPÓLNEJ koordynator, kaskader
2002 PORNOGRAFIA kaskader
2002 CIAŁO kaskader
2002 BIAłA SUKIENKA kaskader
2001 PORANEK KOJOTA kaskader
2001 PRZEDWIOŚNIE kaskader
2001 ZAZDROŚĆ kaskader
2001 CZERWONY JAK CEGłA kaskader
2001 GWIAZDY I LOS CZłOWIEKA kaskader
2001 W KOGO JA SIĘ WRODZIŁEM w ŚWIĘTA POLSKIE kaskader
2001 WIEDŹMIN kaskader
2001 HAKER kaskader
2001 KLAN (serial TV) kaskader
2001 SIÓDMY ANIOŁ koordynator
2001 KRZYŻACY II kaskader
2000 SREBRNY DESZCZ kaskader
2000 CHŁOPAKI NIE PŁACZĄ kaskader
2000 EGOIŚCI kaskader
2000 KLASA NA OBCASACH kaskader
2000 MIASTECZKO (2000 - 2001; serial TV) kaskader (odcinki: 1-8)
2000 PRZEPROWADZKI kaskader (odcinki: 6), Obsada aktorska
2000 TO JA, ZŁODZIEJ kaskader
2000 TWARZE I MASKI kaskader
1999 FUKS kaskader
1999 PAN TADEUSZ Obsada aktorska
1999 WSZYSTKIE PIENIĄDZE ŚWIATA kaskader
1999 ANGELIKA kaskader
1999 ANIELSKA CIERPLIWOŚĆ kaskader
1999 ŻÓŁTKA kaskader
1999 ZAKOCHANI kaskader
1999 PRAWO OJCA kaskader
1999 TEATR kaskader
1999 ZANIM PRZYJDZIE ZIMA kaskader
1999 EGOIŚCI kaskader
1999 KLASA NA OBCASACH kaskader
1999 ENDURO BOJZ kaskader
1999 ŻYCIE JAKO ŚMIERTELNA CHOROBA… koordynator, kaskader
1998 31 w 13 POSTERUNEK Obsada aktorska
1998 EKSTRADYCJA 3 kaskader
1998 KILER-ÓW 2-ÓCH kaskader
1998 AJLAWIU kaskader
1998 PIERWSZY MILION kaskader
1998 BZIK TROPIKALNY kaskader
1998 CHŁOPCY Z MIELCZARSKIEGO kaskader
1998 TRZY SZALONE ZERA kaskader
1997 BOŻA PODSZEWKA kaskader
1997 BRIDE OF WAR kaskader
1997 KOCHAJ I RÓB CO CHCESZ kaskader
1997 MŁODE WILKI 1/2 kaskader
1997 SARA kaskader
1997 SPELLBINDER. LAND OF THE DRAGON LORD kaskader
1997 UN AIR SI PUR... kaskader
1997 TAEKWONDO kaskader
1997 CO MI DASZ MARYNARZU kaskader
1997 WNIEBOWSTĄPIENIE kaskader
1997 DZIADY kaskader
1997 NIE PŁACZ AGNIESZKO kaskader
1997 OGNISTY JEŹDZIEC kaskader
1997 MARUSIA kaskader
1996 AUTOPORTRET Z KOCHANKĄ kaskader
1996 DOM (1980 - 2000; serial TV) kaskader
1996 EKSTRADYCJA 2 kaskader
1996 NOCNE GRAFFITI kaskader
1996 POZNAŃ 56 kaskader
1996 SZAMANKA kaskader
1996 WIRUS kaskader
1996 DUBLET kaskader
1996 DZIECI STAMTĄD kaskader
1996 CZAROWNIK II kaskader
1996 MARION Z FAOUET kaskader
1996 WOJENNA NARZECZONA kaskader
1996 OSTATNI ROZDZIAŁ kaskader
1995 EKSTRADYCJA kaskader (odcinki: 5)
1995 ŚCIEŻKI CHWAŁY kaskader
1995 ZA CO ? kaskader
1995 WYSPA PIRATÓW kaskader
1995 EKSTRADYCJA II kaskader
1994 BANK NIE Z TEJ ZIEMI 1994 BEYOND FORGIVENESS kaskader
1994 OCZY NIEBIESKIE kaskader
1994 PSY 2. OSTATNIA KREW kaskader
1994 ANIOł ŚMIERCI kaskader
1994 EKSTRADYCJA I kaskader
1994 HORROR W WESOłYCH BAGNISKACH kaskader
1993 OCZY NIEBIESKIE, kaskader
1993 PIĘKNA WARSZAWIANKA kaskader
1993 PUłKOWNIK CHABERT kaskader
1992 FRANKENSTEIN, kaskader
1992 W NIEDZIELĘ PO POŁUDNIU kaskader
1991 W LABIRYNCIE, kaskader
1991 POŻEGNALNA POMYŁKA kaskader
1991 THE HOLLOW MAN kaskader
1991 DAENS, kaskader
1991 PAPIEROWE MAŁŻEŃSTWO kaskader
1991 ŻEGNAJ ROCKEFELLER, kaskader
1990 MORZE WZBIERA kaskader
1990 W LABIRYNCIE kaskader
1990 KASKADERSKIE OPOWIEŚCI kaskader
1990 V.I.P., kaskader
1990 SZWEDZI W WARSZAWIE, kaskader
1990 PANNY I WDOWY, kaskader
1990 LE BRASIER, kaskader
1990 NAPOLEON W EUROPIE - BERLIN kaskader
1989 W LABIRYNCIE kaskader
1989 UCIEKINIER kaskader
1989 OSTATNI PROM kaskader

Teatr

2005 TANIEC WAMPIRÓW (Teatr Muzyczny Roma w W-wie)
2002 KOTY (Teatr Muzyczny Roma w W-wie)
2001 GREASE (Teatr Muzyczny Roma w W-wie) 200 spektakli do 2002r.
2001 METRO (Spodek-Katowice, Arena-Poznań, Tor-Tor-Toruń, Oliwia-Gdańsk. 8 spektakli
2000 PIOTRUŚ PAN (Teatr Muzyczny Roma w W-wie, Spodek-Katowice) 200 spektakli do 2002r.
2000 MISS SAIGON (Teatr Muzyczny Roma w W-wie) 200 spektakli do 2002r.
1991 CYGANERIA, (Teatr Wielki w W-wie) 20 spektakli
1990 BRAMY RAJU, (Teatr Wielki w W-wie) 15 spektakli do 1991r.


KASKADERZY
Zbigniew
Modej


Józef
Stefański


Jacek
Jeleń


Tomasz
Przybysz


Jacek
Kadłubowski


Sylwester
Zawadzki


Paweł
Grzybczyk


Dariusz
Obrębski


Marcin
Drabicki


Sławomir
Doniecki


Tomasz
Mleczek


Mirosław
Pisarek


Agnieszka
Pawłowska


Marcin
Popek


Michał
Wojciechowski


Krzysztof
Garwacki


Katarzyna
Pułkośnik


Zuzanna
Modej


Piotr
Wojtkowski


Artur
Mikołajewski


Małgorzata
Ptaszyńska



SPECJALIŚCI
Zbigniew
Litwiniak


Grzegorz
Sielewicz


Piotr
Juszczyk


Tomasz
Kędzior


Katarzyna
Kędzior


Andrzej
Blacha


Przemek
Włosek


Iza
Włosek


Piotr
Głuchowski


David
Fajer


Andrzej
Tarasewicz




- - tel. +48 501 276 111 -

Valid HTML 4.01! Valid CSS!